Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
- kierunek dietetyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Wpływ produktów pszczelarskich na zdrowie człowieka

Studenckie Koło Naukowe Set Point Diet pod opieką dr n. med. Beaty Całyniuk wykład pt. „Wpływ produktów pszczelarskich na zdrowie człowieka” w dniu 24.01.2022 o godz. 11.20 w sali 13D. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem studentów.

Produkty pszczele, ze względu na udział pszczół w ich otrzymywaniu, można podzielić na dwie grupy. Pierwsza – zbierane przez pszczoły produkty o pochodzeniu roślinnym, do których zalicza się pyłek kwiatowy, pierzgę (otrzymywaną w ulu z pyłku przez jego zakonserwowanie) oraz propolis, wytwarzany z żywicznobalsamicznych wydzielin roślinnych.

Druga grupa to produkty wydzielane przez pszczoły, do której należą: mleczko pszczele, wosk, jad pszczeli i miód. Wiele produktów pszczelich znanych jest ze swojego bogatego składu chemicznego, szczególnie z występowania w nich związków biologicznie czynnych.

Produktami, które są szczególnie cenne z uwagi na posiadane właściwości są: pyłek, pierzga w miodzie otrzymywana z pyłku oraz propolis.

 

Majewska E., Kowalska J., Drużyńska B., Wołosiak R., Derewiaka D., Ciecierska M. Wartość odżywcza i antyoksydacyjna produktów pszczelich. Bromat. Chem. Toksykol. XLIX, 2016 (3): 360-364.

  
Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018
kontakt z webmasterem:    
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK