Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuDorobek WydziałuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja
Untitled Document

Kształcenie na kierunku informatyka zostało rozpoczęte w 2001 roku wraz z powstaniem PWSZ w Nysie. Obecnie kierunek informatyka jest częścią Wydziału Nauk Technicznych PWSZ w Nysie. Naszym celem jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z tytułem inżyniera na kilku specjalnościach:

  • bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych,
  • grafika komputerowa i multimedia,
  • systemy internetowe,
  • systemy i sieci komputerowe.

Program studiów na naszych specjalności gwarantuje wykształcenie specjalistyczne w dziedzinie systemów operacyjnych, języków programowania, nowoczesnych technologii baz danych, multimediów, systemów sieciowych, rozproszonych i systemów mobilnych oraz dziedzinach ściśle związanych z informatyką, takich jak np. elektronika.


Zatrudniamy wybitnych nauczycieli akademickich z wieloletnią praktyką dydaktyczną zdobytą na najlepszych polskich uczelniach. Są to specjaliści których prace są publikowane nie tylko w Polsce ale i na całym świecie

Podstawą kierunku informatyka jest kadra:

  • 2 profesorów
  • 6 doktorów
  • 2 magistrów

Dysponujemy bogatym zapleczem dydaktycznym, w tym 6 laboratoriami komputerowymi. Kierunek informatyka aktywnie uczestniczy w inicjatywach dających możliwość rozwoju uczelni oraz naszych studentów.

Wydział Nauk Technicznych - kierunek informatyka, PWSZ w Nysie © 2019   kontakt z webmasterem:
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK